Yeni Başlayanlar için Kolay Pilates Hareketleri

0
287
yeni başlayanlar için pilates hareketleri

 

 

Yeni başlayanlar için Pilates yapmak isteyenler için bugün sizlere 5 kolay yapılabilen pilates hareketi göstereceğiz. Pilates hareketleri

Pilates Hareketleri

Pilates hareketlerine başlamadan önce bir pilates matı ya da pilates minderi kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem vücudunuzun ağrımaması açısından, hemde spor moduna girebilmeniz açısından oldukça etkili olacaktır.

Hundred Hareketi ile Üst Karın ve Alt Karın Bölgenizi Çalıştırın

Yere sırt üstü uzanın. Bacaklarınızı 90 derecelik bir açı ile resimde görmüş olduğunuz gibi kaldırın. Bacaklarınız havadayken ellerinizi yere vururmuş gibi yapıp hızlıca kaldırıp indirin. Bu egzersizin süresi 1 dakikadır. Pilates Hundred hareketi ile üst karın ve alt karın bölgenizi çalıştırmış olacaksınız.

pilates hundred hareketi
Pilates Hundred Hareketi

 

Double Hip Extension Hareketiyle Kalçalarınızı Şekillendirin

Yine yere sırt üstü uzanın. Resimdeki gibi dizlerinizi kırın ve ayak tabanlarınız tam yere bassın. Ayaklarınız ile kalçanızın arası açık olsun, ayaklarınızı kalçanıza yapıştırmayın. Kollarınız ayak topuklarınıza paralel olsun. Belinizi resim B’de görmüş olduğunuz gibi yavaşça yukarı kaldın ve aşağı indirin.

Belinizi kaldırırken ayak tabanlarınız yerden kesilmesin, hareketi yaparken karın kaslarınızı ve kalçanızı sıkın. Bu hareketi 1 dakika süre ile yapın.

Double Hip Extension hareketi kalçalarınızın şekillenmesinde etkin rol oynar, basenlerinizi çalıştırır, selülütleri önler ve bel ağrılarına iyi gelir.

Double Hip Extension

 

Roll Up Twist

 

 

 

Roll Up Twist ile Karın Bölgenizi Çalıştırın

Roll Up Twist en etkili karın hareketlerinden birisidir. Pilates göbek eritme hareketlerinin başında gelmektedir.

Kolay Pilates Hareketleri

 

 

Son söz

Geldik makalemizin sonuna. Görmüş olduğunuz gibi Pilates öğrenmek oldukça basittir. Sadece pilates öğrenmek içi gereken şeyler zaman ve azimdir. Günde kendinize 1 saat ayırıp sağlıklı bir yaşam sürmek için sizde hiç düşünmeden bugünden itibaren göstermiş olduğumuz pilates hareketlerini yapın.

 

Pilates’e Yeni Başlayanlar için herhangi bir ekipman kullanmadan, tamamen vücudunuzun ağırlığı ile yapabileceğiniz bu hareketler ile Pilates’e başlamış oluyorsunuz 🙂

Düzenli olarak bu hareketleri tekrarladığınız taktirde kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar alacağınızdan kuşkunuz olmasın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here